Доц. д-р Добромир Григоров е преподавател в Катедрата по славянски литератури на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Автор е на книгите „Милан Кундера и познанието на романа“ (Колибри, 2001) и „Градината на литературната история. Пражката школа и нейният принос за обновяването на литературната история“ (Сиела, 2012).
Научен редактор на два тома от събраните съчинения на литературния историк Борис Йоцов (в проекта „Българският литературен пантеон и славянският свят в научното наследство на Борис Йоцов: реконструкция на идеите“ – http://yotsov.ilit.bas.bg/?fbclid=IwAR13cJJXihdb4dizQfuPCNNwI9ZnYyH53xvSGsT0kgInYLwog4u2l-D2S58).
Моментна снимка от досегашната му работа в проекта „„Светът от вчера“ – видян през катастрофата от 1939 г.“ е антологията „Inter arma. Предчувствието за война в чешката култура (1935–1939 )“, издадена през 2023 г. и достъпна на адрес: https://ilitizda.com/books/836-2024-01-03.
Участва в международните редакционни колегии на списанията „Slavia“ (Прага) и „Bohemica Litteraria“ (Бърно).
Превежда от чешки език художествена проза, член на Съюза на преводачите в България.
Като любител цигулар не членува никъде и е почитател на Ицхак Пърлман, Сергей Сергеевич Прокофиев, Едуард Бенджамин Бритън, Стефан Грапели, както и на Джери Гудман и Жан Люк Понти в албумите на „Махавишну“ с Джон Маклафлин.
Автор на фотографията: Michael Wögerbauer